Design Övrigt
1191087
Wilhelm Kåge
(1889-1960)
Wilhelm kÅge, skål, stengods, argenta, gustavsberg 1937.

WILHELM KÅGE, skål, stengods, Argenta, Gustavsberg 1937.

Signerad Gustavsberg G Kåge 901 III. En rund skål med hänklar, med silverdekor av vågor och sjöjungfrur. Längd 31 cm. Höjd 13 cm.

Smärre slitage. Insides repor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C1
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 600
437
485
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
24 nov 18:41
4 600 SEK
24 nov 18:41
4 400 SEK
24 nov 18:41
4 200 SEK
24 nov 18:40
4 000 SEK
24 nov 18:40
3 800 SEK