1191970
VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Vas, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med vackra kvinnor i trädgårdsmiljö, kalligrafi, signerad samt röda sigill. Höjd 41 cm.

Slitage. Mistor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
13 555
1 287
1 429
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (29 bud)
27 nov 12:32
13 555 SEK
9
27 nov 12:32
13 055 SEK
27 nov 12:30
12 555 SEK
9
27 nov 12:22
12 055 SEK
8
27 nov 12:21
11 555 SEK