1192102
Royal Copenhagen
Royal copenhagen, servisdelar, 20 st, porslin. "musselmalet", danmark, 1900-talets andra hälft.

ROYAL COPENHAGEN, servisdelar, 20 st, porslin. "Musselmalet", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
8 tallrikar, 1085, 23 cm
8 fat, 1086, ca 19,7 cm (2 med nagg).
1 såsbåt, 1105, längd 25 cm.
1 serveringsfat, 1147, längd 29,5 cm.
1 skål, 1018, 21 cm.
1 salt och pepparkar, 711/712.

Slitage, fåtal med nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK