Design Övrigt
1192721
GOLVLAMPA, AB Armaturhantverk, Göteborg, 1950-tal.
Golvlampa, ab armaturhantverk, göteborg, 1950-tal.

Svartlackerat stålrör och mässingsfärgad metall. Foten svartmålad. Tre ljuspunkter varav två på ställbara armar och en uplight. Typ 333. Stämpelmärkt. Höjd 163 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Senare målning på fot. Smärre fläckar. Rostangrepp. Skärmar utan tyg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - P11
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK