1192947
MÅLNINGAR, 2 st, 1700-talets slut.
MÅlningar, 2 st, 1700-talets slut.

Figurmotiv. Pannå 27 x 35 cm, 59 x 26 cm.

Skador, sprickor, hål, skrapmärken.

Proveniens

Enligt uppgift Torsby kyrka, Värmland.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0) 739 400 801

Utropspris
5 000 SEK