Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Konstglas
1193803
Kerttu Nurminen
(Född 1943)
Kerttu nurminen, vas, glas, nuutajärvi, notsjö, finland.

KERTTU NURMINEN, vas, glas, Nuutajärvi, Notsjö, Finland.

Dekor i blått mot vitt, signerad Kerttu Nurminen Nuutajärvi Notsjö. Höjd ca 19 cm, diameter ca 20,5 cm.

Några smärre repor.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Utropspris
2 500 SEK