1194826
URNOR med LOCK, ett par, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Urnor med lock, ett par, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö. Total höjd 26 cm.

Slitage, mistor, bränningssprickor. Smärre nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
6 000 SEK