1194956
Royal Copenhagen
Fat, tre stycken, porslin. "flora danica", royal copenhagen, danmark, 1900-tal.

FAT, tre stycken, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Modell nummer 3554, 355y?, 3526. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över den danska floran. Diameter 22,5/22,5/27 cm.

Modell nr 3554 efterdekorerad. Slitage. Smärre nagg på en

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
6 000 SEK