Belysning Bordslampor
1195516
BORDSFOTOGENLAMPA, Majolika, 1800-talets andra hälft..
Bordsfotogenlampa, majolika, 1800-talets andra hälft..

Bas av majolika med dekor av lejon figurin. Kupa av glas. Mässingsdetaljer. Höjd ca 70 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK