1195649
Rörstrand
RÖrstrand, "ostindia", 80 delar, porslin.

RÖRSTRAND, "Ostindia", 80 delar, porslin.

12 mattallrikar, diam 23,5 cm.
12 djupa tallrikar, diam 20,5 cm.
12 förrättstallrikar, diam 21 cm.
24 assietter, diam 18 cm.
5 uppläggningsfat, längd 23,5 - 36 cm.
Såskanna.
6 äggkoppar.
4 uppläggningsskålar, längd 17 - 25 cm.
Skål, diam 17 cm.
Skål, diam 23,5 cm.
2 buljongkoppar med fat.

En förrättstallrik med smärre nagg. Smärre slitage.

Christian Olsén
Christian Olsén
Chef inlämning Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Utropspris
6 000 SEK