1196422
Royal Copenhagen
Royal copenhagen, kaffe- och teservis, 28 delar, porslin. "blå blomst", danmark, 1900-talets andra hälft.

ROYAL COPENHAGEN, kaffe- och teservis, 28 delar, porslin. "Blå Blomst", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
12 koppar, med fat, 1870
12 assietter, 1625, 17 cm (1 andrasortering).
1 lövformat fat, 1597, längd 18,5 cm.
1 kakfat, 1867, längd 37 cm.
1 gräddkanna, 1538.
1 sockerskål med lock, 1680.

Smärre slitage. En andrasortering.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK