Design Konstglas
1196494
Kaj Franck
(1911-1989)
Kaj franck, skÅl, glas, signerad kaj franck nuutajärvi notsjö -52.

KAJ FRANCK, SKÅL, glas, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö -52.

"Videblad", längd 24 cm.

Smärre nagg vid skålens topp. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V2

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 22 timmar
166
1 749
184
Utropspris
300 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 176 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
9 dec 16:30
166 EUR
9 dec 16:28
100 EUR
9 dec 16:05
66 EUR