1196722
VAS, porslin. Qingdynastin, sent 1800/tidigt 1900-tal.
Vas, porslin. qingdynastin, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, med Kangxi märke. Höjd ca 24 cm.

Slitage, mistor. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK