Design Konstglas
1196785
Erik Höglund
(1932-1998)
Erik hÖglund, vas, glas, strömbergshyttan, signerad erik höglund och daterad 1990.

ERIK HÖGLUND, vas, glas, Strömbergshyttan, signerad Erik Höglund och daterad 1990.

Vitt ocg sart glas. Sigill i form av oxhuvud. Signerad EH 1990 7/35 Sg. Strömbergshyttan HE-LP- MA Erik Höglund. Höjd 23,5 cm.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V14
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 000
95
105
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
2 dec 9:39
1 000 SEK
2 dec 2:11
500 SEK
28 nov 8:41
300 SEK