Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1196938
FIGURIN, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal.
Figurin, porslin, dresden, tyskland, 1900-tal.

Greve Bruhls skräddare ridande på get. Djupstämplad Dresden 783T. Efter J.J. Kändlers modell från Meissen. Höjd 33 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK