Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197112
PRAKTURNA med LOCK samt PIEDESTAL, flintgods. Rörstrand, omkring 1900.
Prakturna med lock samt piedestal, flintgods. rörstrand, omkring 1900.

Blå glasyr med gulddetaljer. Reliefdekor. Höjd 171 (75+96) cm.

Slitage, ej examinerad på insidan. Smärre nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
10 000 SEK