1197169
CREMEKOPP MED FAT, porslin, "3575" ur Flora Danica, Royal Copenhagen.
Cremekopp med fat, porslin, "3575" ur flora danica, royal copenhagen.

"Crepis Capillaris". Delvis förgylld. Lockknopp i form av pousserande blomster. Höjd 9 cm.

Lagning.

Utropspris
3 000 SEK