Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1197394
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)
Lisa johansson-pape, vÄgglampa, modell 3054, stockmann orno, 1950-tal.

LISA JOHANSSON-PAPE, VÄGGLAMPA, modell 3054, Stockmann Orno, 1950-tal.

Mässingsskaft med kupa i målad metall. Bär tillverkarens stämpel. Kupans längd 20 cm.

Slitage. Skruvar saknas. El-delarna medföljer separat.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
150 EUR