Möbler Fåtöljer & Soffor
1197474
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-tal.
ÖronlappsfÅtÖlj, engelsk stil, 1900-tal.

Helstoppad fåtölj med lös sittdyna. Djuphäftad rygg, pärlspikad. Konstskinn. Sitthöjd ca 50, höjd 115 cm.

Smärre skador och slitage. Benen med smärre lagningar (ursprungligen med fotkryss).

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Utropspris
2 500 SEK