1197932
Royal Copenhagen
Royal copenhagen, kaffeservis, 28 delar, porslin, "princess", danmark, 1900-talets andra hälft.

ROYAL COPENHAGEN, kaffeservis, 28 delar, porslin, "Princess", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
12 assietter, 15,5 cm, 575.
12 koppar med 14 fat, 719, diameter på fat 12,5 cm.
1 sockerskål med lock, 8,5 cm, 657.
1 såsbåt, längd 15,5 cm.
1 gränddkanna, 521, höjd 7,5 cm.
1 fat, 613, längd 24,5 cm.

Bing & Gröndahl,
2 skålar på fot, 427,428.

Smärre slitage. Två Bing & Gröndahl skålar medföljes.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Slutpris
2 200
209
232
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
26 nov 8:02
2 200 SEK
20 nov 7:59
2 000 SEK