Silver Övrigt
1198131
M Simons, bägare, silver, Piteå (1756-59).
M simons, bägare, silver, piteå (1756-59).

En konande bägare med vågbandsdekor, invändigt förgylld, Höjd 8,5 cm, diameter 7,5 cm, vikt 57 gram.

Smärre slitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V5
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
190
211
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
4 dec 16:36
2 000 SEK
3 dec 23:41
1 450 SEK
3 dec 23:41
1 000 SEK
1 dec 22:27
850 SEK
29 nov 14:38
550 SEK