1198263
Ulla & Gustav Kraitz
Ulla & gustav kraitz, skulptur, kudde, fogdarp, förslöv.

ULLA & GUSTAV KRAITZ, skulptur, kudde, Fogdarp, Förslöv

'Huvudsaken'. Högbränt stengods, blå glasyr, signerad KRAITZ. Höjd ca 10 cm, ca 15 x 15 cm.

Obetydligt slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P2
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 11 timmar
1 800
171
190
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
10 dec 21:20
1 800 SEK
10 dec 20:18
1 500 SEK
8 dec 21:24
1 200 SEK
6 dec 15:51
500 SEK