1198266
Ulla & Gustav Kraitz
Ulla & gustav kraitz, skulptur, kudde, fogdarp, förslöv.

ULLA & GUSTAV KRAITZ, skulptur, kudde, Fogdarp, Förslöv

'Huvudsaken'. Högbränt stengods, oxblodsglasyr, signerad KRAITZ 7-50. Höjd ca 10 cm, ca 15 x 15 cm.

Obetydligt slitage.

Slutpris
1 800
171
190
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
29 nov 16:13
1 800 SEK
29 nov 16:13
1 000 SEK
28 nov 14:18
350 SEK