Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1199053
VASER, två stycken, samt VAS, omgjord till LAMPA, porslin. Qingdynastin, 1700-sent 1800-tal.
Vaser, två stycken, samt vas, omgjord till lampa, porslin. qingdynastin, 1700-sent 1800-tal.

Bestående av:
1 vas med lock, med motiv av figurer, höjd 18 cm.
1 vas med motiv av drake bland växter, höjd 18,5 cm (sprickor).
1 vas omgjord till lampa, dekor i famille rosefärger i mandarindekor av figurer i palatsmiljö, höjd 23,5 cm. (skador).

Slitage, två med skador, ej funktionstestad.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
2 500 SEK