Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Möbler Stolar
1199467
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen,  fåtölj, "Ägget/ the egg chair", arne jacobsen, fritz hansen, danmark 1960-tal.

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget/ The Egg Chair", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, Danmark 1960-tal.

Svart konstläderklädsel, roterande centralfot.

Ställvis omfattande skador.

Utropspris
1 400 EUR