Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1199571
VAS omgjord till BORDSLAMPA, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Vas omgjord till bordslampa, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö. Total höjd ca 35 cm.

Slitage, ej funktionstestad, nedslipad, nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK