Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1200197
Veijo Hukka
(Född 1932)
Veijo hukka, gouache, signerad och daterad -86.

VEIJO HUKKA, gouache, signerad och daterad -86.

"Grön stad", 52 x 72 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Modern Art Collection - MAC.

Finska konstnärernas 92:e utställning 1987.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
250 EUR