Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Modern svensk konst
1203947
Leander Engström
(1886-1927)
Leander engstrÖm, akvarell och blyerts, signerad abisko sept 1925.

LEANDER ENGSTRÖM, akvarell och blyerts, signerad Abisko sept 1925

Porträtt av en samisk man, 'Peder'. 39 x 31 cm

Ej examinerad ur ram. Smärre fläckar.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
7 000 SEK