Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1205237
GALLERKORGAR, ett par, med FAT, tre stycken., kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing.
Gallerkorgar, ett par, med fat, tre stycken., kompaniporslin. qingdynastin, jiaqing.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av landskap. Längd på fat 26 cm.

Slitage, nagg på ett fat. Mistor. Smärre bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK