Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1207135
RULLMÅNING, tusch och färg på papper. Kina, tidigt 1900-tal.
RullmÅning, tusch och färg på papper. kina, tidigt 1900-tal.

Figurmotiv inomhus i pagoda, sittandes, i naturmiljö. Kalligrafi samt 5 röda sigill. Bildmått 81,5 x 42 cm.

Slitage, fläckar, veck.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
4 000 SEK