Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1208636
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, vaser, 2 st, samt fat, 2 st, "pungo", stengods, gustavsberg.

STIG LINDBERG, vaser, 2 st, samt fat, 2 st, "Pungo", stengods, Gustavsberg.

Vit cararraglasyr. En stämpelmärkt GUSTAVSBERG. Höjd ca 19-25 cm.
Fat med mörk glasyr, stämplade. L 26-36 cm.

Ett mikronagg Märken.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
4 000 SEK