Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1208848
TEKANNA samt FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tekanna samt fat, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor. Diameter på fat 24,5 cm. Längd på tekanna 22,5 cm.

Tallrik med sprickor. Nagg. Slitage. Smuts. Bränningssprickor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L28
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

7 dagar 3 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)