Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Design Övrigt
1208926
Carl Malmsten
(1888-1972)
Carl malmsten, golvlampa, "staken", 1900-talets andra hälft.

CARL MALMSTEN, golvlampa, "Staken", 1900-talets andra hälft.

Stomme av björk. Skärm av ljus textil. Delvis ställbar. Höjd ca 135 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18

Utropspris
3 000 SEK