Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1209094
FAT samt TALLRIKAR, 1+10, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Fat samt tallrikar, 1+10, porslin, qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med dekor av fjärilar, växtligheter, fåglar mot celadonbakgrund. Diameter 14,5 - 33,5 cm.

Slitage. Spricka. Tillverkningsdefekter. Nagg.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Slutpris
1 800
172
186
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
9 feb 18:48
1 800 SEK
9 feb 17:16
1 200 SEK
7 feb 20:41
350 SEK
2 feb 21:08
300 SEK