Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Design Övrigt
1215959
Lisa Johansson-Pape
(1907-1989)
Lisa johansson-pape, vägglampor, ett par, modell 54-425, stockmann orno 1900-talets mitt.

LISA JOHANSSON-PAPE, vägglampor, ett par, modell 54-425, Stockmann Orno 1900-talets mitt.

Väggfästen i akryl. Bär tillverkarens stämpel. Originalskärmar. Total höjd 24 cm. Djup 20 cm.

Åldersrelaterat slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR