Konst Modern svensk konst
1218435
Bengt Ellis
(Sverige, 1923-2007)
Bengt ellis, olja, signerad o daterad funäsdalen 1969.

BENGT ELLIS, Olja, signerad o daterad Funäsdalen 1969.

"Renens land". Pannå 65x110.

Åldersrelaterat slitage.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
3 000 SEK