1236081
Maria Hillfon
(Sverige, Född 1945)
Maria hillfon, vävnad, ca 134-135 x 131-134 cm, signerad mh.

MARIA HILLFON, vävnad, ca 134-135 x 131-134 cm, signerad MH.

Gråmelerat och svart fält samt nederst mörkblå bård. Fransar.

Obetydligt slitage och smutsig.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
4 000 SEK