Konst Modern svensk konst
1240942
Max Walter Svanberg
(Sverige, 1912-1994)
Max walter svanberg, collage, signerad och daterad 81.

MAX WALTER SVANBERG, collage, signerad och daterad 81.

"Det imaginära förvandlingsspelet". 50 x 64 cm.

Ej examinerad ur ram. Vågigt papper. En detalj har lossnat.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I19
Proveniens

Kvarlåtenskapen efter konstnären Max Walter Svanberg, därefter i arv.

Joakim Fingal
Joakim Fingal
Värderingsman
+46 (0)709 17 99 94

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

4 000
388
460
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
22 jul 10:16
4 000 SEK