Konst Modern svensk konst
1242997
Gunnar Zilo
(Sverige, 1885-1958)
Gunnar zilo, olja på duk. signerad och otydligt daterad.

GUNNAR ZILO, olja på duk. Signerad och otydligt daterad.

Nunna. 46 x 38 cm.

Krackelerad. Något löst monterad i ramen.
Färgbortfall. Ytsmuts.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
2 500 SEK