1247308
GALLERIMATTA, rölakan, ca 254,5 x 82,5-84,5 cm, signerad GG, enligt uppgift Gitt Grännsjö Carlsson.
Gallerimatta, rölakan, ca 254,5 x 82,5-84,5 cm, signerad gg, enligt uppgift gitt grännsjö carlsson.

Dekor av polykroma stiliserade blommor på en botten i olika gröna nyanser.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Ställvis skadade fransar, flera saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
2 500 SEK