Konst Modern svensk konst
1251199
Nils Nilsson
(Sverige, 1901-1949)
Nils nilsson, olja på duk, signerad nn.

NILS NILSSON, olja på duk, signerad NN.

Dam med blomsterkvast. 92 x 73 cm.

Duk med spår efter rullningsveck. Ställvis smärre eller obetydliga hål. Ställvis smärre eller obetydligt färgbortfall.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
10 000 SEK