Konst Modern svensk konst
1260248
Emil Hagström
(Sverige, 1892-1952)
Emil hagström, olja på pannå, signerad och daterad 1930.

Emil Hagström, olja på pannå, signerad och daterad 1930.

"Motiv från Lundagatan" (Stockholm). 37 x 46 cm.

Smärre färgbortfall.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
2 500 SEK