Konst Modern svensk konst
1264833
Esaias Thorén
(Sverige, 1901-1981)
Esaias thorén, två teckningar, signerade -34 & -44.

Esaias Thorén, två teckningar, signerade -34 & -44

'God Jul önskar madonnan och jag, Isse 24/12 1934', tusch; samt 'Tack för en trevlig dag Elsa, Isse 27/8 -44', blyerts / kol. Dagmått ca 23 x 19 cm, båda.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar, smuts. Ramar med omfattande slitage. Ej examinerad ur ram.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
3 000 SEK