Konst Modern svensk konst
1270011
Tor Bjurström
(Sverige, 1888-1966)
Tor bjurström, olja på duk, stämeplsignerad, intygad a tergo.

Tor Bjurström, olja på duk, stämeplsignerad, intygad a tergo.

Stilleben med terrin. 49 x 62 cm.

Frederick Bjurströms förteckning D95.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
3 000 SEK