Design Övrigt
1274765
Marian Zawadzki
(Sverige, 1912-1978)
Marian zawadzki, bordslampa, lergods, tilgmans kermik, signerad marian och daterad 1957.

Marian Zawadzki, bordslampa, lergods, Tilgmans Kermik, signerad Marian och daterad 1957.

Polykrom glasyr med dekor av bland annat häger. Signerad Marian 1957 Tilgman's Keramik. Total höjd 64 cm.

Ej funktionstestad. Tillverkningsdefekter.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK