1275393

Tapsa (tapio) Tapiovaara

(Finland, 1908-1982)
Tapsatapiovaara, träsnitt, signerad och daterad -56, numrerad 14/25 tpl'a.

TapsaTapiovaara, träsnitt, signerad och daterad -56, numrerad 14/25 tpl'a.

"Under atommoln", bildstorlek 21 x 17 cm.

Ej examinerad ur ram.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst (Föräldraledig)
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
250 EUR