Design Övrigt
1275736
Marian Zawadzki
(Sverige, 1912-1978)
Marian zawadzki, bords/golvlampa, tilgmans, signerad och daterad 1965.

Marian Zawadzki, bords/golvlampa, Tilgmans, signerad och daterad 1965.

Glaserad keramik, signerad. Höjd 56 cm.

Slitage. Smärre ytskador. Glödlampans keramikfattning skadad. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK