1277428
Meri Genetz
(Finland, 1885-1943)
Meri genetz, olja på dukpannå, signerad.

Meri Genetz, olja på dukpannå, signerad.

Tvätterska. 34,5 x 21 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
300 EUR