Design Övrigt
1278114

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, bordslampa, "grazia", gustavsberg.

STIG LINDBERG, bordslampa, "Grazia", Gustavsberg.

Vit cararraglasyr med handmålad silverdekor. Modell 1079. Signerad Gustavsberg Stig. L -57. Höjd 22 cm.

Dekorslitage. Ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK