1285676

Halsband, Belle époque, 13-14k guld, silver gammalslipade diamanter ca 1.50 ct tot. Tidigt 1900-tal.

Halsband, belle époque, 13-14k guld, silver gammalslipade diamanter ca 1.50 ct tot. tidigt 1900-tal.

Hängets höjd 52 mm.
Kedjans längd 46 cm.
Total vikt 9,5 g.

Åldersrelaterat slitage. En diamant saknas.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - B599
Frida Nyman
Frida Nyman
Guldsmed, värderare smycken (Finland)
+358 (0)50 407 9406

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 600 EUR